Tabletky na trávenie pomáhajú aj pri detoxe

Trávenie a výživa patria k najvýznamnejšej zložke optimálneho fungovania nášho tela. Aj napriek tomu, že žijeme veľmi napätý život deň čo deň, veľa práce na nás číha na každom kroku, neznamená, že nemôžeme v rovnakých intervaloch a najmä zdravo sa stravovať. Ak bude opak pravdou, tráviaci systém nám veľmi rýchlo dá najavo, že niečo nie je v poriadku – objavia sa problémy so zdravím, najčastejšie problémy so žalúdkom, bolesť hlavy, či vyčerpanosť a slabosť …

V tomto smere fungujú a pomáhajú tabletky na trávenie, ktoré sú účinné dnes pri tak často spomínanej detoxikácii organizmu. Je na čase urobiť krok vpred a povedať si viac o tejto zmene k lepšiemu.

Prečo a kedy „prírodné“ tabletky?

Ťažkosti s trávením nie sú v dnešnej dobe ničím výnimočným, hoc aj v každom veku. Pripisujú sa predovšetkým k nezdravému spôsobu života (životnému štýlu), rýchlej, rovnakej a stereotypnej potrave a príliš dynamickému tempu života a práce. V tomto smere veľa robia aj potraviny, o ktorých by ste si ani len nepomysleli, že by mohli zapríčiňovať problémy. Práve pri problémoch s trávením, na jeho zlepšenie sú vhodné tabletky na trávenie. Tie na prírodnej báze obsahujú vysoké dávky čistej vlákniny a extrakty z viacerých liečivých a zdraviu potrebných bylín. Sú veľmi účinné pri liečbe problémov s trávením. A nielen to …

Pomáhajú aj pri detoxe …

Tabletky na trávenie sú dobrým pomocníkom aj pri detoxikácii organizmu. Detoxikácia je spôsob, pomocou ktorého je možné očistiť telo od všetkých škodlivých (toxických) a nežiaducich látok. Možno ste to vedeli, možno nie, možno iba počuli, ale je to tak. Netreba sa čudovať, prečo spomíname práve detox a to pri trávení. Predsa dobrá a kvalitná detoxikácia tela napomáha najmä črevám tak, že ich prečisťuje. No a tým sa zlepšuje aj celkové trávenie organizmu. Napríklad pri zápche sa odporúča prijímať väčšie dávky ovocia a zeleniny (bohaté na vlákninu) a piť veľa tekutín.

Ako často a ako dlho detoxikovať?

Čo sa týka intervalu detoxikácie, je potrebné si uvedomiť, že vždy, ak nastanú komplikácie. Ak všetko funguje ako má (samozrejme vždy sa niečo vyskytne a preto treba očistu tela), je ideálne detoxikovať dvakrát do roka, najlepšie po zime na jar a potom na jeseň pred zimou.

Čo sa týka dĺžky detoxikácie, je to individuálne. Niekomu bude stačiť len pár dní pôstu a očisty, inému zase nie. Závisí to tiež od aktuálneho stavu zdravia a od typu očisty. Postupujte však vždy opatrne a ak si chcete byť stopercentne istí, poraďte sa o svojich úmysloch a cieľoch radšej so svojím lekárom alebo odborníkom na detoxikáciu.

Aké sú základné pravidlá a zásady pri detoxe?

Detoxikácia je miernejší druh pôstu. V rámci neho sa máme snažiť znížiť príjem energie, prijímať viac ovocia a zeleniny, zdravších celozrnných a obilných výrobkov s malou energickou hodnotou, no zato vysokým množstvom vitamínov, minerálov, vlákniny, enzýmov a flavonoidov. Všetky tieto látky podporujú aktivitu črevného systému a v neposlednom rade tak pomáhajú tráveniu. Okrem toho je možné takto dosiahnuť zlepšenie aktivity ciev a srdca a v neposlednom rade aj elimináciu vzniku nádorov v tele.

V rámci prvej fázy detoxikácie je dobré sa zamerať na zníženie živočíšnej (mäsitej) potravy. Postupne prechádzajte až k celkovému obmedzeniu pevnej „mäsitej“ stravy z jedálnička. Striedmosť a zdržanlivosť je samozrejmosťou! A nakoniec nezabúdajte na dostatočný pitný režim. Výborné sú však pri detoxikácii čerstvé ovocné a zeleninové šťavy (známe aj ako smoothie), čaje z byliniek, čistá voda alebo pestré skôr neochutené minerálne vody. V rámci celého procesu detoxikácie sa nebojte dať si aj tabletky na trávenie, ktoré skutočne pomáhajú lepšie očistiť celé telo vďaka podpore najmä trávenia. Skúste a uvidíte, čo sa bude diať a ako rýchlo …

vilcacora-cta-v1

Mohlo by vás zaujímať