Podľa čínskej medicíny nás riadi srdce 

Podľa tradičného chápania naše telo riadi mozog. V duchu tradičnej čínskej medicíny práve srdce je vládcom všetkých orgánov. Toto označenie má aj vďaka jeho druhej, duševnej funkcii. Popri „tradičnom“ srdci z mäsa a krvi, tradičná čínska medicína rozoznáva tiež „duchovné“ srdce Shen“ – sídlo psychiky a vedomia. Prečo nás podľa tradičnej čínskej medicíny riadi srdce? A čo by sme mali o tom vedieť?

Tradičná čínska medicína a kritické obdobie …

Podľa čínskej zdravej medicíny je počas každého mesiaca roku preťažený iný orgán nášho tela. Inak tomu nie je ani pri srdci, dôležitom orgáne nášho tela. Je dobré ho posilňovať a tak eliminovať jeho oslabenie a prípadné ochorenie.

Máj – mesiac srdca …

Máj je vo všeobecnosti označovaná ako mesiac lásky. Ale podľa čínskej medicíny je to aj mesiac, kedy je potrebné posilňovať práve srdce ako dôležitý orgán v našom tele. Podľa toho, ako srdce pracuje, sa na tom prejavujú ťažkosti a problémy aj iných orgánov (napríklad dýchacie problémy, opuchy, psychické problémy).

Prevencia a odporúčania, ako sa starať o „shen“

  • Je potrebné dopĺňať zásoby horčíka pre jeho optimálne fungovanie. Najlepšie prírodnou formou – napríklad v obilných klíčkoch, sóji, … ;

  • Srdcu pomôže aj vhodná pohybová aktivita a zníženie fyzického úsilia;

  • Treba piť viac čaju regulujúceho aktivitu srdca, najmä srdcovník, kozlík lekársky, … ;

  • Je potrebné sledovať a kontrolovať stav hrudnej a krčnej chrbtice.

Na záver pripomíname, že všade tam, kde nepomôže tradičná čínska medicína, dokáže pomôcť široká škála prípravkov na cievy zo zdravej medicíny.

vseobecny-cta-v1

Mohlo by vás zaujímať