Hemoroidy sa zaraďujú k najrozšírenejším chorobám a podľa štatistík počas života postihujú až 75 % ľudí vo veku od 25 rokov. Dobrou správou je, že ak nastanú problémy s nimi, dajú sa úspešne liečiť. Najlepšou cestou je práve prírodná forma prevencie a liečby - konkrétne prírodnými produktmi a bylinkami. Zoznámte sa s bylinkami a produktmi, ktoré vám pomôžu pri boji s týmto nepríjemným problémom.  

Psyllium, nekalorický zdroj vlákniny aj na hemoroidy

Psyllium je právom označovaný ako nekalorický zdroj vlákniny. Dennodenná zdravá stolica predstavuje základ zdravého čistého organizmu a aj celkového zdravia. Jedná sa o bylinku, ktorá má pôvod v rastline Plantago a používa sa ako prírodná vláknina. Táto bylina je známa predovšetkým z indickej medicíny, kde ju využívajú už viac ako dvetisíc rokov. Najviac sa vyskytuje práve v Indii   (v jej severozápadných častiach), tiež v Pakistane a rovnako aj v Austrálii a tiež aj v Južnej Amerike, konkrétne v Brazílii. Využíva sa predovšetkým pri často sa opakujúcich prípadoch zápchy a nadúvania. Podporuje priechod čriev a napomáha ich zdraviu. Očisťuje črevá a pomáha udržiavať v dobrom stave celkovo tráviace ústrojenstvo, ako aj hemoroidy a efektívne pomáha pri vredovom zápale hrubého čreva. Okrem toho upravuje úroveň cukru a cholesterolu v krvnom obehu.

Repík lekársky

Má protizápalové a liečivé vplyvy. Rovnako je dobré si ho pridať do sedacieho kúpeľa, po ktorom sa vám radikálne zmierni bolesť na tom pravom mieste.

Skorocel kopijovitý

Ďalšia výborná bylinka vhodná na bolesti hemoroidov. Nachádza sa v ňom kúzelný alantoín upokojujúca látka na nepríjemné hemoroidy. Stačí si spraviť väčší odvar, potom namočiť vreckovku alebo inú látku, priložiť na boľavé miesta s hemoroidmi a následne už len čakať na zlepšujúci sa stav. Takisto je možné si lístky tejto bylinky rozmliaždené prikladať na hemoroidy.

Rumanček kamilkový

Rumanček kamilkový pozná snáď každý. Charakterizujú ho protizápalové účinky. Len vedeli ste, že táto bylinka je vhodná aj na boľavé hemoroidy? Stačí, ak si uvaríte väčšie množstvo silnejšieho čaju, postačí 2 až 3 litre. Následne si sadnite do takýmto spôsobom pripraveného liečivého kúpeľa.

Kostihoj lekársky 

Takisto ako skorocel sa v ňom nachádza liečivá látka alantoín, liečivá látka, ktorá účinne bojuje proti zápalom všetkého druhu. Okrem iného táto bylinka podporuje rýchlejšie obnovovanie pokožky na tele. Stačí, ak si lístky z kostihoja pretlačíte a na chvíľku priložíte na boľavé miesto. Rovnako účinnými sú aj mastičky s výťažkami kostihoja lekárskeho.

Produkty z aloe vera ...

Aloe vera je rovnako známou a taktiež liečivou bylinkou. Využiť ju môžete nielen na posilnenie imunity, ale aj na problémy s hemoroidmi, pretože táto bylinka účinne podporuje hojenie rán a tiež i hemoroidov. Ako máte možnosť vidieť, prírodných možností na hemoroidy, na ich liečenie, prevenciu, či problémy s nimi máte pomerne dosť. Stačí si už len správne vybrať a váš problém nemusí prerastať do závažných výšin.   FOTO: http://www.hemoroidy-liecba.sk/